Мистецькі грані світогляду Тараса Шевченка

Тетяна Андрущенко‭ – ‬визнаний фахівець з вищезазначеної теми і володіє унікальними матеріалами про життя і творчість Тараса Шевченка.‭ ‬Тетяна Іванівна‭ ‬тривалий час‭ ‬працювала у Національному музеї Тараса Шевченка в якості наукового співробітника,‭ ‬пройшовши всі посадові сходинки,‭ ‬була призначена заступником генерального директора з наукової роботи.‭ ‬Як науковець і педагог,‭ ‬Тетяна Андрущенко‭ ‬опублікувала книгу наукових статей‭ «‬Святеє сонечко загляне‭»‬.

Лектор звернула увагу,‭ ‬що нині цитувати Шевченка є модно,‭ ‬тому творчість‭ ‬генія українського слова переживає нову хвилю.‭ ‬популярності Але,‭ ‬підкреслила Тетяна Андрущенко,‭ ‬слід бути обережним і не впадати в поверхневі сенсації,‭ ‬якими рясніють ЗМІ.‭ ‬Чи був Шевченко гульвісою‭? ‬Чиєю дитиною він був‭? ‬І скільки дітей мав сам‭? ‬Журналісти часто намагаються зробити легку рекламу на поверхневих поглядах на творчість Тараса Шевченка.‭ ‬Проте справжній патріот‭ ‬зуміє розгледіти всю велич Великого Українця.‭ «‬Для пізнання Шевченкової творчої спадщини слід бути підготовленим‭»‬,‭ – ‬підводячи підсумок лекції,‭ ‬зазначила Тетяна Андрущенко.

Лекція Тетяни Андрущенко стала однією з низки заходів ІФОНу до‭ ‬200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.‭ ‬Нагадаємо,‭ ‬що раніше в Інституті була представлена інсталяція‭ «‬Шевченкова читальня‭»‬,‭ ‬підготовлено відеоролик‭ «‬Садок вишневий коло хати‭»‬,‭ ‬який наразі має близько‭ ‬7‭ ‬тисяч переглядів в Інтернеті,‭ ‬студенти-культурологи проходять навчальну практику в‭ ‬Національному музеї Тараса Шевченка,‭ ‬Студентська рада святково прикрасила портрет Кобзаря в головному корпусі університету,‭ ‬проведено творчий захід‭ «‬Вечірній Кобзар‭»‬.‭ ‬В найближчому майбутньому плануються урочисті засідання кафедри,‭ ‬де студенти і викладачі декламуватимуть улюблені уривки з творчості Кобзаря,‭ ‬поїздка по Шевченківським стежинкам та ін.

Сергій РУСАКОВ