Круглий стіл «Сміх і Релігії»

baner smih i rel 2016

На перший погляд, це – першоквітневий жарт. Насправді, захід такого типу в НПУ імені М.П. Драгоманова проходить втретє й має на меті розкрити сміхові аспекти релігій, а також виявити зв'язок сміхової компоненти ритуалів. Задля цього 1 квітня 2016 року о 12:30 на базі гуманітарного корпусу НПУ імені М.П. Драгоманова провели круглий стіл на тему «Сміх і релігії». Організаторами заходу виступили студентське наукове товариство ім. Г.Волинки факультету філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова та МГО «Молодіжна асоціація релігієзнавців».

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся Геннадій Анатолійович Целковський, старший викладач кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова, віце-президент МГО «Молодіжна асоціація релігієзнавців». Наступним доволі цікавим етапом став виступ Ірини Миколаївни Фенно, доцента кафедри релігієзнавства КНУ імені Тараса Шевченка на тему «Образ папи Франциска (в карикатурах Г. Местера)». Далі естафету перехопила студентка I курсу філософського факультету, відділення «релігієзнавства» КНУ імені Тараса Шевченка Єлизавета Райчинець, яка презентувала комікс під назвою «Один день из жизни не простого человека». Невдовзі захід продовжився виступом Дмитра Горєвого, студента II курсу філософського факультету, відділення «релігієзнавства» ОКР «Магістр» КНУ імені Тараса Шевченка, котрий продемонстрував присутнім «Стих о христологических спорах». Чи цікавими були виступи? Звісно! Змістовними? Без сумніву! Дотепними? Ще б пак! Кумедними? Авжеж! В цьому мали можливість переконатись учасники круглого столу, слухаючи кожен із виступів.

Кульмінацією заходу стало активне й жваве обговорення учасниками круглого столу основних питань щодо ставлення релігій до комічного, місця феномену сміху в релігії, його сутності та призначення. Все це приправили першоквітневим настроєм – і вуаля , мету заходу досягнуто!