Презентація монографії Сергія Капранова на факультеті філософської освіти і науки НПУ ім. Драгоманова

Сергій Віталійович Капранов спілкується зі студентами ФФОНу

З ініціативи кафедри культурології факультету філософської освіти і науки НПУ ім. Драгоманова 28 квітня 2016 року відбулася презентація монографії відомого українського сходознавця Сергія Капранова, під час якої автор спілкувався зі студентами і викладачами, а також відповідав на питання.

Презентація розпочалася о 12:30 в аудиторії 3-3 гуманітарного корпусу НПУ ім. Драгоманова, а після закінчення Сергій Віталійович ще деякий час спілкувався з працівниками кафедри культурології де переважно зачипалися теми вивчення мов, організації наукової роботи та досвід подорожей.

Тетяна Олександрівна та Сергій Віталійович на кафедрі культурології

Монографія «Сінто у соціокультурних трансформаціях ХІХ-ХХ ст.», якій було присвячено поточну зустріч, видана у 2014 році інститутом сходознавства ім. А. Ю. Кримського досить обмеженим накладом. Але це, без умовно, є важливим кроком на шляху становлення власної української сходознавчої традиції і, в цьому контексті, практика презентації своєї роботи автором та зустрічі з зацікавленою аудиторією, молодими фахівцями, студентами та викладачами є напрочуд важливою місією. Сама по собі зустріч з автором може бути сильним імпульом до дії, до визначення свого прагнення зробити щось подібне. Це завжди дарує натхнення і віру в те, що все можливо.

kapranov s sintoКоли маєш нагоду спілкуватися із творцями, можеш відчути той шлях, яким вони йшли роками, щоб зрештою передати тобі свої здобутки у максимально стислій та конкретній формі. Не важливо, чи це буде відповідь на питання в якому хочеться в три хвилини втиснути знання кількох століть, чи монографія у 144 сторінки, для написання якої слід було вивчити японську мову та проаналізувати безліч джерел, статей, літератури... В наслідок багаторічної праці було сформовано певне бачення того, як відбувалися соціокультурні трансформації у Японії протягом ХІХ-ХХ століть і яке місце в цьому посідало сінто?

Зрештою, на кафедрі також зберігається примірник іншої монографії Сергія Віталійовича, що присвячена темі «Ісе Моноґатарі» як пам’ятка японської релігійно-філософської культури доби Хейан». Але всі ми знаємо, що бути автором — це бути людиною, яка знає, про що вона ще не сказала. Отже спілкування з автором є завжди безцінним. Щиро бажаю щоб такі зустрічі і презентації відбувалися на постійній основі і слугували передачі досвіду і надхнення, щоб спільнота українських сходознавців зростала, зміцнювалася та розвивалася у професійному руслі.

Олексій Савченко з Сергієм Капрановим на кафедрі культурології

Фото і текст