Екскурсія до Фонду культурних ініціатив «ArtHuss»

0127 вересня 2018 р. студенти ІІІ курсу напряму «Культурологія» відвідали видавництво та Фонд культурних ініціатив «ArtHus». Ціллю екскурсії стало ознайомлення з особливостями видання арт-літератури в Україні.

Під час екскурсії студенти мали змогу наживо побачити процес створення книжки – від макету на моніторі комп’ютера до готового видання.  Такий, здавалося б, простий процес виявився цікавим для і викликав багато запитань у молоді. За словами студентів, магія створення книжки зачаровує навіть у наш технологічний час. Слід відзначити, що створення сучасної книжки є складним процесом, де задіяна велика кількість фахівців і від роботи кожного з яких залежить кінцевий результат.

Після детального вивчення технологічних питань, всі присутні мали змогу познайомитись з Президентом Фонду культурних ініціатив «ArtHuss»Костянтином Кожемякою. Це стала перша зустріч пана Костянтина зі студентами нашого факультету, але вже з перших хвилин запанувала довірлива атмосфера. Відомий бізнесмен і меценат відкрито розповів про особливості українського і світового літературного ринку, в тому числі детально зупинився на нішевому сегменті – арт-літературі. Молоді культурологи мали можливість дізнатись про відбір книжок до видання, дизайнерську і редакційну підготовку, друк і просування книжок. Модератором зустрічі став доцент кафедри культурології та філософської антропології Сергій Русаков.

Відзначимо, що книжки вищезгадуваного видавництва активно використовуються під час підготовки студентів-культурологів, адже вони спеціалізуються у сфері сучасного мистецтва.