ІФОН вшановує Тараса Шевченка

IMG 7447-001Студенти та викладачі Інституту філософської освіти і науки до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка відвідали виставку «ШЕВЧЕНКО/MANIA», яка проходила в Національному культурно-мистецькому комплексі «Мистецький Арсенал». Виставка дозволяє по-новому поглянути на життя і творчість Великого Українця.

Молодь відвідувала виставку в позанавчальний час і залишилась задоволеною від побаченого. На наше прохання студенти І курсу поділились враженнями.

Наталія Миронова, студентка 12 Ф:
«Пізнавальними для нас були не лише роботи митця, але й розміщені поряд матеріали, якими користувався Тарас Шевченко – одяг, фарби тощо.

Не можна не звернути увагу на відео-інсталяцію, яка доводить актуальність творів Тараса Шевченка у наші часи. Режисер Сергій Проскурня розробив проект «Наш Шевченко» – 365 відеосюжетів, де школярі, студенти, вчителі, митці, журналісти, люди різних соціальних та вікових середовищ декламують Шевченкові поезії. Не залишила байдужою і перехопило подих відео на якому читає уривок з «Кавказу» загиблий під час протестів в Києві Сергій Нігоян.

Окрема подяка викладачу А.Е. Дробовичу разом з яким ми отримали нагоду на власні очі побачити проект «ШЕВЧЕНКО/MANIA».

Після відвідання "Арсенала" група була під впливом позитивних емоцій, бо дотик до творчості Великого українського генія нікого не залишила байдужим».

Влада Герасименко, студентка 13 Ку:
«Найвища майстерність, яка втілена в роботах Тараса Шевченка – це вміння поєднати прості й окремі лінії в єдине ціле, в зображення, яке зачаровує. Пейзажні та портретні композиції висвітлюють події з його і життя розповідають про людей з якими товаришував Шевченко.

Окрім офортів та малюнків ми змогли переглянути фотографії Тараса Григоровича, які зроблені в різні роки його життя. Відчути дух тієї епохи та самого письменника допомогли його особисті речі, наприклад, сорочки та палітра з пензлями.

Велике враження справила серія картин українського пенсіонера Федіра Кучера. На перший погляд низка картин здаються однаковими, але детально розглянувши їх, починаєш помічати суттєві відмінності.

Цікавою для нас виявилася «Стіна пророка», на якій всі охочі могли залишити свої думки та побажання. Таким чином можна було зробити свій внесок в загальну експозицію. Ми не стали винятком і не втратили такої можливості.

Приємною несподіванкою стала зустріч з Героєм України, поетом Борисом Олійником, який відвідав виставку в той же день, коли і наша група».

Це лише дещиця студентських вражень від проекту «ШЕВЧЕНКО/MANIA» Всі інші думки та безпосередньо поезія Великого Українця з вуст студентів і викладачів ІФОНу лунатиме на творчому заході «Вечірній Кобзар», який відбудеться 12 березня 2014 р. о 18:30 в холі Наукової бібліотеки гуманітарного корпусу (четвертий поверх).

Сергій РУСАКОВ