Десять років: число досконалості

Брутальні діти27 травня 2015 року відбулось урочисте зібрання з нагоди десятиріччя від дня заснування Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова. Серед запрошених – засновники, студенти, викладачі і випускники.

10-rokiv-ifon 2Колектив Інституту філософської освіти і науки протягом останніх десяти років приємно дивує неординарним підходом в організації заходів – пошуком нових актуальних проблем для обговорення на наукових конференціях і їх теоретико-практичне вирішення, проведенням ново форматних освітніх проектів «Тиждень мистецтв», «Фестиваль релігійного мистецтва», «Перший християнський князь», виданням сучасної наукової і публіцистичної продукції та ін. Цікавий захід було підготовлено і цього разу, адже урочистості відбувались в нещодавно створеній Мистецькій галереї Драгомановського університету, в просторі якої на розсуд гостей були представлені творчі проекти студентів напряму «Дизайн».

На захід завітали небайдужі до розвитку філософської освіти в Україні і за її межами, серед них – один з головних ініціаторів створення Інституту, ректор НПУ академік Віктор Андрущенко. Почесними гостями заходу стали: Перший віце-президент НАПН України, академік НАПН, доктор педагогічних наук, професор Володимир Луговий; директор Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, академік НАН України, доктор філософських наук, професор Мирослав Попович; академік НАПН, доктор філософських наук, професор, співголова Наглядової ради НПУ Анатолій Толстоухов, декан філософського факультету Київського національного університету імені Т. Шевченка, академік НАН України, доктор філософських наук, професор Анатолій Конверський, випускник Інституту 2010 року, кандидат філософських наук, доцент Антон Дробович та ін. Всі присутні висловлювали щирі слова вдячності за підготовку фахівців європейського рівня, які вміють мислити сучасно і креативно.

Стара гвардія іфону

Під час заходу було вручено високі освітянські і університетські відзнаки викладачам, які працювали і працюють в інституті, студентам, випускникам. Також було презентовано 440-кольорове видання «Інститут філософської освіти і науки: історія, сьогодення, перспективи. 2005 – 2015», яке незабаром буде розміщено на сайті ІФОН.

Основною платформою заходу стало проведення доброчинного показу колекції дитячого одягу і збору коштів для дітей, чиї батьки загинули під час АТО. Спільними зусиллями зібрано 1808 грн, за які в найближчий час буде закуплене шкільне приладдя на наступний навчальний рік для дітей. «Освіту дітям Героїв» – під таким гаслом відбувався доброчинний захід, кожен учасник якого отримав фірмову ювілейну нагрудну відзнаку.

Всі гості заходу відзначили потужний науковий і творчий потенціал Інституту і бажали подальшого його нарощування. Десять є числом всецілісності, завершеності і досконалості, але попереду активна діяльність колективу в другому десятиріччі існування інституту, а це символізує подвоєння всього набутого раніше та виходу на новий рівень якості.

СС РусаковСергій РУСАКОВ,
заступник директора