Привітання директора Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України академіка М.В. Поповича

Мирослав Попович вітає ІФОНШановні колеги Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова!

Я хочу привітати Вас зі знаменною датою педагогічної та наукової діяльності і, перш за все, підкреслити факт нашої співпраці.

Берусь сказати, що десятирічним строком існування Інститут філософської освіти і науки стверджується плідність діяльності Вашої організації. За цей час ви підготували висококваліфікованих фахівців для системи освіти і ширше. Навчаючи і даючи путівку в життя, ви даруєте світові гуманітаріїв за покликанням. Людей, які замислюються над укріпленням загальнолюдських цінностей не через службовий обов'язок і без нагадувань. В ім'я важливого для кожного. Тих, хто присвячує багато часу і сил осмисленню «наук про дух» на підставі усвідомлення того, що це їх доля.

Інститутом філософії імені Г.С. Сковороди НАН України щорічно приймаються випускники Вашого Інституту для навчання в аспірантурі, і, спілкуючись, ми відчуваємо мудрість драгомановської родини. Це люди, які не зупиняються на почутому і можуть виходити з системи налагодженого і запропонованого у незвичне. Вони здатні бути більшими, ніж є сьогодні.

Доречно сказати, що Інститутом філософії імені Г.С. Сковороди НАН України постійно здійснюються зусилля знайти спільну мову зі студентами і викладачами Інституту філософської освіти і науки. Неможливо обійти увагою результат наших старань у відношенні щорічної роботи зі студентами-практикантами. Нами проводиться інформування зі структурою та організацією роботи відділів Інституту філософії. Ми відкриті щодо ознайомлення з тематикою кандидатських та докторських дисертацій, що виконуються і рекомендуються для захисту. Особливо уважно ставимося до роботи у нашій бібліотеці. Ми прагнемо показати міць незапрограмованого відношення у підготовці наукових тез або статті та виступу на наукових конференціях і робимо все можливе для підтримки власних підстав студентів.

Вважаю честю, що розроблені нашим інститутом курси апробуються у ваших аудиторіях. Цим не тільки скріплюється суміжне зусилля у формуванні національної еліти, але і активується створення нових програм. Це надихає ділитися особистісним поглядом предмета гуманітаристики і розвивати інтелектуальний потенціал молоді. Така свобода прийнятого Вашим інститутом рішення заслуговує на повагу. Ми цінуємо вашу участь, прийнятий ризик і бачимо позитивні результати спільного досвіду.

Вчитись у Вашому інституті – щаслива нагода для людини випробувати себе. Також велика радість спілкування з високими професіоналами і неординарними людьми. Прийміть побажання невичерпного ентузіазму, креативної енергії, здійснення сміливих планів і ідей. Не згасайте! Бережіть закладену традицію!

Академік НАН України
доктор філософських наук, професор
директор Інституту філософії
імені Г. С. Сковороди НАН України
М.В. ПОПОВИЧ

Додаткова інформація